دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات در اسرائیل جهت رشته کامپیوتر در قالب 41 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


اسرائیل کشوری کوچک و باریک است که در سواحل جنوب شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته و سرزمینی اکثرا" خشک و بیابانی است. در شمال اسرائیل کشور لبنان قرار دارد. سوریه در شمال شرق، و اردن در شرق این کشور واقع شده است. اسرائیل در جنوب با مصرهم مرز است و عربستان سعودی در فاصله چند کیلومتری از بندر ایلات (جنوبی ترین نقطه اسرائیل) واقع شده است. مساحت اسرائیل، در مرزهای پیش از جنگ شش روزه سال 1976 ، از 22 هزار کیلومتر تجاوز نمیکند. 
بموجب آخرین آمارگیری در سال 2005، جمعیت کل اسرائیل بر 6.8 میلیون نفر بالغ میشود که 1.3 میلیون نفر آنان افراد غیریهودی هستند که بیشتر آنان اعراب مسلمان می باشند. 
تحصیل در اسرائیل از سن 6 سالگی تا 16 سالگی عمومی و اجباری است و تا سن 18 سالگی رایگان میباشد. آموزش منظم و رسمی از دبستان (کلاسهای اول تا ششم) آغاز میشود و سپس در دوره راهنمائی (کلاسهای هفتم و هشتم) ادامه مییابد و به دوره دبیرستان (کلاسهای دهم تا دوازدهم) ختم میشود. 

 

 

اسرائیل دارای درصد تعداد افراد شرکت‌کنندهٔ بالایی در تحقیقات علمی در جهان است. از هر ۱۰۰۰ اسرائیلی شاغل ۱۳۵ نفر مهندس هستند که دوبرابر درصد مهندسان در ایالات متحده آمریکا است.صنایع فناوری پیشرفته اسراییل بیش از ۴۲ درصد صادرات این کشور را تشکیل می‌دهند.بسیاری از فناوریهای پیشرفته جهان در اسراییل منشأ و سرآغاز داشته‌اند از جمله ریزپردازنده Core 2 Duo متعلق به شرکت اینتل،[۳] فناوری فایل‌های Zip، و صنایع کشاورزی و فضایی. اسراییل موفقیت خود در فناوری پیشرفته را مدیون نیروی کار با دانش بالای فنی و بودجه تحقیق و توسعه کلانیست که هر ساله این کشور را در صدر کشورهای برتر جهان قرار داده‌است.

 

 

 

فهرست مطالب
اسرائیل در یک نگاه
تحلیل قدرت ها وضعف های فاوا
اندازه بازار فاوا
سیاست ملی فاوا
شالوده فاوا
استفاده از فاوا
دولت الکترونیک
نیروی کار
تولیدهای فاوا
منابع