دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات ایالات متحده آمریکا جهت رشته کامپیوتر در قالب 62 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


ایالات متحده آمریکا با وسعت 9.6 میلیون کیلومترمربع و با 50 ایالت در قاره آمریکای شمالی واقع شده است. همسایگان آمریکا،کشورهای کانادا و مکزیک می‌باشند. جمعیت آمریکا 298,444,215 تخمین زده می شود( July 2006) .

 

توجه به علم و فناوری و حمایت و استفادهٔ‌ بهینه از آن در قوانین ایالات متحده گنجانده شده است.
ولی همانطور كه روشن خواهد شد، حمایت از علم و فناوری تنها به قانونگذاری ختم نمی شود و مقامات عالی رتبه دولت هم با توجه به منافع بی شماری كه علم و فناوری به بار می آورد برای عملی كردن سیاست های خود از این دو عامل سود می جویند و در جهت استفاده از آن برنامه ریزی می كنند و منافعی كه علم و فناوری به بار می آ‌ورد جدای از سودی كه برای مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها ، صنایع و دیگر بنگاه های اقتصادی دارند، در تحقق اهداف ملی نیز مفید واقع می شوند، به همین دلیل رؤسای جمهور ایالات متحده به نوبهٔ‌ خود اولویت هایی كه تناقض و تضادی هم با قوانین و دستورالعمل های كنگره ندارد اعلام می كنند كه این اولویت ها نصب العین تمامی سازمان ها ومؤسسات دولتی قرار می گیرد.

 


به همین ترتیب سازمانهایی مثل«اداره سیاست گذاری علم وفناوری» و«شورای علم و فناوری ملی » در راستای این اهداف حركت می كنند وشورایی مانند « ان سی تی پی» كه زیر نظر « ا اس تی پی » اقدام به تمرینات آینده نگری می كند تحت تأثیر این نظرات است. به همین دلیل در این بخش به اهداف كلینتون از علم و فناوری می پردازیم.
در دوران زمامداری آقای كلینتون « ا اس تی پی » ، « ان اس تی سی» و دیگر سازمان های تأثیر گذار در سیاستگذاری های علم و فناوری فعالیت های گوناگون خود را بر اساس این اهداف انجام می دادند و بالطبع « ان سی تی پی» (در بخش ساختار راجع به این گروه توضیحات مفصلی ارایه شده است) كه زیر نظر « ا اس تی پی» اقدام به معرفی فناوری های كلیدی می كرد نیز این اهداف را مد نظر داشت.
حال با در نظر گرفتن نكاتی كه ذكر شد و این مطلب كه كشور آمریكا در دوران زمامداری آقای كلینتون بیشترین رشد اقتصادی را تجربه كرده است

 

 

 

 

فهرست مطالب
جغرافیای آمریکا
اقتصاد آمریکا
زیرساخت  مخابراتی
اینترنت
زمان پذیرش و استفاده از تکنولوژی های جدید برای مصرف کنندگان
تلفن همراه
اقتصاد الکترونیکی
دولت الکترونیکی
دمکراسی الکترونیکی
شاخص های مختلف 
کارمندان فا
سرمایه گذاری در ICT
E-Health
تولید محتوا
چارچوب های معماری سازمانی
حملات الکترونیکی
مراجع