دانلود پاورپوینت همایش نظام پیشنهادها در سازمان های دولتی و موسسات خدماتی جهت رشته مدیریت در قالب 10 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


با توجه به اینكه هدف اصلی از اجرای نظام پیشنهادها در سازمانها ، مشاركت كاركنان در تصمیم سازی و تصمیم گیری می باشد كه این امر با ارائه پیشنهادهای مختلف توسط كاركنان در جهت بهبود گردش كارها و فعالیت های گوناگون در زمینه هایی هم چون كاهش ضایعات ، تقلیل هزینه ها ، بهبود شرایط ایمنی ، كاهش عملیات ، مكاتبات و گرفتاریهای ناشی از بوروكراسی ، بهبود روشهای توزیع و فروش كالا و خدمات و رضایت مشتری و بطوركلی ذینفعان و در نهایت موجب افزایش بهره وری سازمانها  می باشد .

 

 

 

فهرست مطالب
كارگاه آموزشی نظام پیشنهادها
سئوال 1- آیا هر كسی كه پیشنهادی به فكرش می رسد می تواند آنرا با همكار خود مطرح نماید و نام او را در برگه پیشنهاد بنویسد ؟
سئوال 2- اگر در یك شركت ، طرحی از طرف فردی به رئیس و یا مقام بالاتر ارائه دهد كه مورد موافقت مدیریت برای اجرایی شدن قرار گیرد ، آیا می توان آنرا به سیستم پیشنهادها یا دبیرخانه نظام پیشنهادها نیز ارسال نمود ؟
سئوال 3- اگر پیشنهاد توسط پیشنهاددهنده نیز اجرا گردد علاوه بر پاداش مربوطه به پیشنهاد او آیا حق الزحمه ای جهت اجرایی شدن نیز به پیشنهاددهنده پرداخت می گردد ؟
سئوال 4- آیا اگر پیشنهادی در كمیته بررسی پیشنهادها تصویب شد ولی برای اجرایی شدن آن مدت زیادی را لازم داشته باشد به پیشنهاددهنده در این مقطع پاداش پرداخت می شود ؟
سئوال 5- معمولاً در كارخانجات فرم های مخصوص برای ارائه طرح های جدید بصورت رسمی موجود می باشد و كاركنان از این طریق پیشنهادهای خود را در این فرم ها وارد كرده و از طریق سیستم اداری برای مرحله اجرا ارسال می نمایند . آیا می توان همین طرحها را بعنوان پیشنهاد از طریق دبیرخانه نظام پیشنهادها تلقی كرد .
سئوال 6 : آیا كاركنان می توانند از حوزه كاری خود پیشنهاد دهند ؟ 
سئوال 7- برخی از مسئولیت ها در واحدهای صنعتی و یا مهندسی مانند امور مهندسی فرآیند ، مكانیك ، ابزار دقیق ، ساختمان و ........ با این عنوان ایجاد شده اند كه اساساٌ بایستی این افراد با طرحهای جدیدی كه به مدیریت شركت می دهند ، مشكلات موجود و معمولی كارخانه و یا طرحهای توسعه ای را حل نمایند . آیا اینگونه كارها را می توان بعنوان پیشنهاد در دبیرخانه نظام پیشنهادها طرح كرد و به آنها پاداش داد ؟