دانلود پاورپوینت معماری نوین و پیشرفت های تکنیک ساختمانی جهت رشته معماری در قالب 16 اسلاید و با فرمت بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


در طی قرون 14،15،16و 17 با تغییرات گسترده ای که در عرصه جهان بینی اروپا رخ داد، بینش انسان غربی نسبت به خود و جهان پیرامون به طور اساسی تغییر کرد . باید ها و نباید ها و مقدسات و نامقدسات جهان هستی زیر سئوال رفت و به جای آن هستی ها و واقعیتها و کارکرد ها و عملکرد های دنیای مدرن جایگزین شد .لذا همه امور محسوس موضوع علم شد و علم لاهوتی تبدیل به علم ناسوتی گردید .

 

 

 

تاکید بر قوه تفکر، واقعیات عینی ، کشف قوانین طبیعت و تجربه و آزمایش باعث پدید آمدن شرایطی شد که علم و به تبع آن تکنولوژی به سرعت رشد و توسعه یافت که این امر به نوبه خود ابداعات جدیدی را به دنبال داشت . با اختراع ماشین بخار در سال 1769 در انگلستان زنگ آغاز جهان صنعتی شروع به نواختن می نماید .

 

 

 

به تبع انقلاب صنعتی ،ما شاهدرشد شهر نشینی ،صنعتی شدن کشاورزی ، احداث کارخانجات در اطراف شهرها و همچنین ارائه خدمات جدید شهری هستیم .شهر  نشینی یکی از آیتمهای انقلاب صنعتی بود که به تبع آن تولیدات انبوه آغاز شد . ریشه آن به 1789 باز می گردد یعنی زمان ساخت ماشین بخار.

 

 


فهرست مطالب
نقاط شروع
انقلاب کبیر فرانسه
انقلاب صنعتی
پیشرفت های تکنیک ساختمانی
کریستال پالاس
شرایط حاکم بر قرن جدید
ویلیام موریس
Philip webb