دانلود پاورپوینت مبانی شبکه های کامپیوتری جهت رشته کامپیوتر در قالب 19 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

نکته ای که همواره بایستی به آن توجّه نمود این می باشد که بحث امنیّت یک فرآورده نیست بلکه یک فرآیند است و با استفاده از مجموعه ای از ابزارها و پروتکل های امنیتی و همچنین تکنیک های مرتبط برای پیکربندی صحیح آنها قابل تأمین می باشد.
امنیت در شبکه و سیستم های مرتبط با آن همچون فرآیندی است که هرگز نمی توان با اطمینان گفت راهی برای نفوذگران جهت دسترسی غیر مجاز به شبکه و سیستم های کابران وجود ندارد، زیرا همیشه شکافی بین امنیت ایده آل و امنیت واقعی وجود دارد.
تنها با به روز نگهداشتن دانش خود و کابران خود می توان سطح امنیتی شبکه و سیستم های موجود را در حدّ مطلوب نگاه داشت و حفظ نمود.

 

 

در عصر کنونی، یعنی عصر اطلاعات، ارائه و استفادة به موقع از اطلاعات شرط اولیّة موفقیّت افراد و جوامع بشری محسوب می شود و این میسّر نخواهد شد جز با استفاده از ابزارها و تکنیک های صحیح امنیتی و در ادامة آن دانش بروز شده جهت مقابله با مجموعه تهدیداتی که این بستر حیاتی ارتباطی را به مخاطره می اندازد.

 

 

اهداف هکر ها :
اهداف سیاسی.
اهداف تروریستی و کسب اخبار جهت اعمال خرابکارانه.
جاسوسی و کسب اطلاع از وضعیت نظامی و سیاسی یک کشور یا منطقه.
رقابت ناسالم در عرصة تجارت و اقتصاد.
انگیزة انتقام جویی و ضربه زدن.
کسب نامشروع ثروت ازطریق جابجا نمودن اعتبار در حسابهای بانکی و دزدیدن شماره کارت های اعتباری.
دزدیدن دانشی که برای تهیّة آن بایستس هزینه صرف شود.
تفریح و کنجکاوی.
کسب شهرت و درآمد از طریق یافتن نقاط آسیب پذیر شبکه و سیستم های موجود.