دانلود پاورپوینت آشنایی با مهم ترین دستاورد های اقتصادی انقلاب اسلامی جهت رشته گوناگون در قالب 22 اسلايد و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش

 

 

 

یکی از موضوعات اساسی که همواره در حوزه انقلاب ها مورد مطالعه قرار می گیرد مربوط به کارآمدی آن ها در دست یابی به اهداف و آرمان هایشان است و به مسائل پس از پیروزی انقلاب و دستاوردها و نتایج آن می پردازد. این پرسش حسّاس ترین و کاربردی ترین مسئله ای است که به طور وسیع و عمیق در عرصه جامعه و در بین دولت و ملت، موافقان و مخالفان در داخل و خارج طرح می شود.

 


مسلّما چنین بحثی در مورد انقلاب اسلامی ـ بخصوص با توجه به ماهیت ایدئولوژیک آن ـ هم موضوعیت دارد و حتی ضرورت، و اینک با گذشت ربع قرن از استقرار نظام جمهوری اسلامی ـ که اولین و مهم ترین ثمره انقلاب اسلامی و تداوم فرایند آن تلقّی می شود ـ این پرسش برای همگان مطرح است: انقلاب اسلامی که دولت سراپا ظلم، ستم و تبعیض شاهنشاهی را برانداخت و جمهوری اسلامی را با هدف گسترش عدالت، معنویت و تأمین سعادت مادی و معنوی آحاد جامعه مستقر نمود، آیا در عمل توانسته است به اهداف خود دست یابد؟

 

 

 

بخصوص نسل جوان جامعه می پرسند: انقلاب اسلامی چه آثار و دستاوردهای مثبتی برای ایران داشته و چه تحوّلاتی در کشور به وجود آورده است؟ این نسل که خود شخصا نظام پیشین را تجربه نکرده و شاید به صورت دقیق نداند که چرا نسل قبل از آن ها انقلاب کرده، به صورت طبیعی وضعیت موجود نظام را با انتظارات، توقّعات و آرمان های خود یا وضعیت مادی زندگی غرب و الگوهای وارداتی می سنجد و در این میان، آثار و نتایج مادی و اقتصادی انقلاب بیش از سایر دستاوردها مورد توجه او قرار می گیرند. از این رو، تبیین دقیق دستاوردهای انقلاب اسلامی و میزان کارآمدی و موفقیت آن نقش مهمی در تحکیم پایه های مردمی نظام و حفظ و تداوم آن دارد.

 

 


اهمیت این قضیه آنجاست که اگر اکثریت مردم به این نتیجه برسند که در مجموع، انقلاب اسلامی دستاوردهای مثبتی داشته و مسیر نظام به سوی پیشرفت و ترقّی مادی و معنوی دشوار است، از تداوم و توسعه آن حمایت می کنند. اما اگر استنتاج و استنباط عموم، بخصوص جوانان، برخلاف این باشد باید در انتظار انواع بحران ها بود.۱

 

 

 

فهرست مطالب
ارتقاء جايگاه اقتصاد ايران
اندازه اقتصاد ايران
تعداد واحد‌هاي صنعتي
صادرات غيرنفتي ايران
رشد اقتصاد ملي
افزايش سهم بخش خصوصي
تامين نياز‌هاي بخش دفاعي ايران
بانک
ديپلماسي اقتصادي
درآمد نفتي
مقاومت يا سازش؟
استحکام اقتصاد ايران
ميزان بودجه دفاعي
قدرت خريد نسبي مردم
مسکن
غذا
کالا
سلامت
آموزش
تکريم کارگران